ÜNLÜ MODA TASARIMCISI SABİHA ALAKUŞU’DAN GÖRKEMLİ DEFİLE!..

İstanbul Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından organize edilen 2023’ün enleri ödül töreni Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  

İstanbul Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninden sonra Sabiha Alakuşu’nun tasarladığı ”Osmanlı Dönemi Kadın Kıyafetleri Defilesi” yapıldı. Düzenlenen defilede Osmanlı kıyafetleri ile sahneye çıkan mankenler ilgiyle İzlendi. Ünlü moda tasarımcısı Sabiha Alakuşu’nun Osmanlı kadın sultanlarının giydikleri kostümleri defilesinde podyuma çıkan birbirinden güzel kızlar giydikleri kıyafetlerle adeta göz kamaştırdılar.

DEFİLENİN GÖZDE MANKENLERİ HİRA DOĞAN VE CEYLİN CANBEY BÜYÜK ALKIŞ ALDI

İlgiyle izlenen defilenin en gözde mankenleri küçük prensesler Ceylin Canbey ve Hira Doğan oldu. Elindeki Türk bayrağı ile sahneye ilk çıkan Küçük prenses Hira Doğan ayakta alkışlandı. Ceylin Canbey’in dans gösterisi ile alkışlar devam ederken defilede gösteri yapan diğer mankenler ise giydikleri kıyafetleri ile salondakilerin büyük beğenisini kazandı.

DÜNYANIN BİR ÇOK ÜLKESİNDEN ÖDÜL ALAN SABİHA ALAKUŞU DEFİLEYE DAMGA VURDU

Dizi ve Sinema sanatçılarının ödül aldığı geceye Sabiha Alakuşu’nun defilesi damgasını vurdu. Dünyanın bir çok ülkesinde ödüller alan ve ülkemizi haklı bir gururla her yerde Osmanlı padişah ve sultanlarının kostümlerini gün yüzüne çıkaran ünlü modacı ve tasarımcı Sabiha Alakuşu yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti…

HABER: FERHAT CANBEY / İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir