AŞIRI STRES KAŞLARIN DÖKÜLMESİNİ TETİKLİYOR !

Medikal Estetik Hekimi Dr.Cenk Gül konu ile ilgili bilgiler verdi.

Yüz hattında kaşlar çok önemli bir yere sahiptir.Kaşların yapısı kişiden kişiye değişkenlik gösterir.Kimilerinin kaş sıklığı fazla,kiminin ki ise seyrek yapıya sahiptir.Kaşlar,düşüncelerimizi ya da duygularımızı belirtirken meydana gelen mimik hareketlerine katkı sağlarlar.Ayrıca yüz ifadesi için önem taşırlar.

Kaş dökülmesinin birçok farklı sebebi olabilir.Bunlardan bazıları; yanlış kaş alımı,stres, metabolik hastalıklar ( hipotroidi, lepra), bazı cilt hastalıkları(sedef, egzama, dermatit) ,bazı ilaçlar( heparin beta blokör grubu antihipertansifler, amitriptilin grubu antipsikotik ilaçlar) ,kaşların sürekli ovuşturulması,kıl köklerini etkileyen cilt sorunları,hormonal dengesizlikler gibi…Ayrıca stresle bağlantılı olarak alopesi areta adı verilen ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı olarak hastalık sebebiyle kaş,saç ve sakallarda geçici süreyle dökülmelere yol açabilirler.

Kaş dökülmesi tedavileri için öncelikle altta yatan sebebin araştırılması ve buna yönelik tedavi verilmesi gerekmektedir. Saçlara uygulanan Mezoterapi ve Prp tedavileri  kaş dökülmeleri içinde tedavi seçenekleri arasındadır. Hastanın evde uygulayacağı minoksidil içerikli serumlar tablonun düzelmesine yardımcı olurlar. Kaş ekimi de kaşlara daha dolgun bir görünüm vermek için uyguladığımız  bir tedavi seçeneğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir