ANGİKAD YENİ YÖNETİMİYLE ATA’NIN MANEVİ HUZURUNA ÇIKTI

ANGİKAD Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından yeni Yönetim Kurulu ve dernek üyeleriyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’i ziyaret etti. Ata’nın manevi huzuruna çıkarak saygı ve bağlılıklarını sunan heyet, resmi törenle mozoleye çelenk bıraktı.

Saygı duruşunun ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Diker, şunları yazdı:

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e;

Saygıdeğer Atam,

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği 7. Dönem Başkanı olarak Yönetim Kurulumuz ve üyelerimizle birlikte bugün sizin huzurunuzda bulunmanın büyük bir onuru ve gururu içindeyim.

Modern Türkiye’nin daha temellerini atarken, kadına verdiğiniz değer ve kadınların toplumda eşit haklara sahip olması adına yaptığınız çalışmalar için her zaman size minnettarız.

Kadınlarımızın toplumsal rollerinin ve statülerinin güçlenmesi için her zaman öncülük yaptınız. Kadınların eğitim, öğretim ve istihdam olanaklarına erişimini genişletirken, siyasette de etkin olmaları için teşvik edici adımları attınız.

Çizdiğiniz vizyonunuz ile döneminde ilerisinde oldunuz ve sadece siz Türk milletinin değil, bugün tüm dünya milletlerinin saygı duyduğu büyük bir lidersiniz. Her zaman insanlığa dair umut ve ilham kaynağı olmaya da devam ediyorsunuz.

Biz de Girişimci İş Kadınları olarak ruhumuzda yaşattığımız vizyonunuz ve ilkeleriniz doğrultusunda Türkiye’nin ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel hayatında kadınların daha fazla yer alması ve güçlenmesi için üretmeye, çalışmaya devam ediyoruz.

Sizden öğrendiğimiz değerlerle, daha güçlü, daha demokratik ve daha adil bir yaşam için her zaman yolunuzda ilerleyeceğiz.

Aziz hatıranız önünde, Türk kadınları olarak, “en değerli eseriniz, Türkiye Cumhuriyeti”ni korumak için çalışacağımıza söz veriyoruz. 

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği üyeleri adına size şükranlarımızı sunuyor, her zaman sizi sevgi ve özlemle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun ATAM…

Saygı ve minnetlerimizle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir