SERHAT OĞUZ, KINALI KUZULARI YALNIZ BIRAKMADI

ASKERLİK HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Kahramankazan Belediyesi, silah altına alınması mümkün olmayan engelli gençler için geleneksel olarak düzenlediği asker kınası etkinliğini bu yıl da gerçekleştirdi. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz tarafından ellerine kına yakılan özel askerler, davul zurnalar ve ailelerinin gözyaşları eşliğinde temsili olarak askere uğurlandı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü asker tıraşını tamamlayarak engelli bireylere yönelik yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Kahramankazan Belediyesi, 10-16 Mayıs arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Belediye bu kapsamda engelleri nedeniyle askere gitmesi mümkün olmayan engelli gençler için asker kınası düzenledi. Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe engelli gençler ve aileleri katıldı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da gençleri bu anlamlı günlerinde yalnız bırakmadı. Engelli gençler için burada seymen ekibi bir gösteri yaparken, davullar zurnalar çalındı. Başkan Oğuz ve engelli gençler burada çalınan Ankara havaları eşliğinde oynadı. Asker uğurlamış düzenlenen gençlerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Duygu dolu anlar yaşandı

Başkan Oğuz daha sonra temsili asker uğurlaması düzenlenen 11 engelli gencin ellerine kınalarını yaktı. Başkan Oğuz’un gençlerin ellerine kına yaktığı sırada duygu dolu anlar yaşanırken, engelli gençlerin ailelerinin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Başkan Oğuz, gençler ve aileleri daha sonra gün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Engelli gençlerin en büyük hayallerini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını söyleyen Başkan Oğuz,” Özel evlatlarımız bizim canımız kanımız en değerlimiz. Biz onları çok seviyoruz. Kahramankazan’da asker kınaları meşhur her sene bu etkinliği yapıp onlara güzel hatıralar bırakıyoruz. Gençlerimizin hepsinin sırtında al bayrağımız var. Ay yıldızlı bayrağımız kıyamete kadar dalgalanacak. Hayırla gitsin hayırla gelsinler inşallah” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir