ANGİKAD YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA GÖZDE DİKER SEÇİLDİ

ANGİKAD’IN OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

Türkiye’de kadın girişimcilere destek olmak ve kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak için faaliyet gösteren Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (ANGİKAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti.

Genel Kurul’da 2023-2025 çalışma dönemi için “Sinerji” ekibiyle birlikte aday olan Gözde Diker yönetime seçildi. Bir önceki çalışma döneminde (2021-2023) derneğin Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği görevini yürüten Diker, bayrağı eski Başkan Hande Öztürk’ten devraldı.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Zafer Çağlayan Konferans Salonu’nda düzenlenen ANGİKAD Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Gözde Diker, “Kadına her alanda fırsat eşitliğinin sağlanmasında, kendine güvenen eğitimli ve başarılı girişimci kız çocuklarını topluma kazandırma noktasında ve kadın girişimciliğini artıracak, girişimcilik yolunda kadınlarımıza destek olacak çalışmalarımızla ‘biz de varız’ı herkese duyurmak ve fark yaratmak en önemli hedeflerimizden biri olacaktır” dedi.

“Cumhuriyet’in 100. Yılına 100 Öneri” Projesi Hazır

Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Gözde Diker, şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafen başlattığımız, derneğimiz için çok önemli bir döneme imza atacağımız, daha güçlü bir gelecek, daha güçlü kadın için meclise götüreceğimiz ve bu konuda farkındalık yaratacağımız, ‘Cumhuriyet’in 100. Yılına 100 Öneri’ projesiyle ilgili çalışmalarımıza da şimdiden başladık.”

“Bizimle aynı inancı taşıyan arkadaşlarımızla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş ve laik ilkeleri doğrultusunda geçmiş dönemde elde ettiğimiz tecrübelerimizle hızımızı kesmeden ANGİKAD için çalışmaya devam etmek istiyoruz. ‘Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ diyen Atatürk’ümüzün bize verdiği sorumluluk duygusuyla, ben ve ekibim başarı yolculuğuna çıkmaya hazırız.”

ANGİKAD SİNERJİ EKİBİ

ANGİKAD YÖNETİM KURULU, DENETLEME KURULU VE DİSİPLİN KURULU

 1. GÖZDE DİKER
 2. NURAY DEMİRER
 3. FATMA BAŞTERZİ
 4. AYŞE KUYRUKÇU
 5. EZGİ YILDIZ
 6. BANU ALEV ÖZÇUKURLU
 7. BANU BALAR
 8. HANDE MUMCUOĞLU
 9. ZEHRA AYFER AYTÖRE
 10. ECE AKAN
 11. LİNA MİÇOOĞULLARI ASLANER
 12. GÜLSUN IŞIK ÇETİN
 13. BURCU AYDIN ÖZÜDOĞRU
 14. HANDAN DURMUŞOĞLU
 15. TÜLİN ERDEN AYDINLAR 
 16. TUBA GÜNEBAK
 17. TUĞÇE TAŞTEKİN TAŞCI
 18. SİBEL KILIÇARSLAN METİN
 19. ASUMAN ARZU ÖZYURT
 20. ŞEHİME AKMAN
 21. ZERRİN ATEŞ
 22. SERPİL DERİCİ
 23. SELMA ŞARDA
 24. TÜRKAN ATAÇ
 25. AYDAN BİRİ
 26. LEMAN EBRÜŞÜM AKKAYA
 27. GÜLAY KAYNAK
 28. NAGİHAN İNCİ
 29. SONGÜL MİRZAOĞLU
 30. FİLİZ YILDIRIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir